Plavanje ugodno vpliva na psihično in telesno zdravje, ter razvoj otrok. Če te ugodne vplive združimo z zabavo, druženjem  s prijatelji, igro in igranjem, pa je plavanje prav prijetno razvedrilo. V terminu od 22.5.2024 do 24.5.2024 smo z otroki, ki so pred vstopom v šolo, izvedli plavalni tečaj v Termah 3000 v Moravskih Toplicah. Plavalni tečaj je izvedlo ŠD IZZIV POMURJE s svojimi učitelji plavanja, na tečaju pa smo bile kot spremljevalci prisotne vzgojiteljice vrtca. V vodi so otroci izvajali različne vaje in igre. Tako smo se vsak dan vračali domov zelo utrujeni, a že drug dan smo se vrnili v bazene polni energije. Kljub temu, da smo bili vsak dan bolj utrujeni, nam je bilo kar malo žal, ko smo s  tečajem zaključili. Ob koncu tečaja so bila naša plavalna znanja različna. Vsi otroci bodo pa ob zaključku šolskega leta prejeli priznanje za udeležbo na plavalnem tečaju.