Svetovalna služba

Na šoli je zaposlena socialna delavka: Sandra Kerčmar ,telefon: (02) 556 90 23

e-pošta: sandra.kercmar@guest.arnes.si

Delo svetovalne delavke je namenjeno vsem otrokom. Svetovalno delo poteka v dobrobit otroka, po načelih dvosmerne komunikacije, skupnega dogovarjanja, varovanja zaupnosti podatkov. V kolikor je potrebno, svetovalna delavka v soglasju s starši, pri svojem delu sodeluje tudi z drugimi strokovnimi institucijami.

V katerih primerih se lahko starši obrnete na svetovalno službo?

• Če Vas skrbi, kako se bo Vaš otrok vključil v vrtecali kako mu omiliti prehod v šolo.
  • Če Vas zanima kar koli o vzgoji otroka in njegovem razvoju, ali pa se o tem želite le pogovoriti.
  • Če potrebujete le pogovor ali posvet ob kritičnih dogodkih v družini(rojstvo, razveza, selitev, druge družinske stiske).
  • Če potrebujete pomoč ali pogovor o razvojnih, osebnostnih(čustvenih ali vedenjskih) težavah in stiskah otroka (odvajanje, hranjenje, spanje, bioritem, nemirnost, agresivnost, neupoštevanje meja,…).
  • Če potrebujete le razumevanje in odkrit pogovor ali pomoč pri zagotavljanju ustrezne skrbi za otroka z motnjami v razvoju (posebnimi potrebami).

Svetovalna služba izpelje oz. sodeluje pri:

• postopku vpisa in izpisa otrok v vrtec,
  • na roditeljskih sestankih za starše in dnevih odprtih vrat vrtca,
  • plačilo staršev za vzgojnino in obračun odsotnosti otrok.

Za svetovanje in posvetovanje se starši odločijo prostovoljno, lahko se zanj dogovorijo osebno, s pomočjo otrokove vzgojiteljice ali po telefonu oz. e-pošti.