V torek, 23.4.2024 smo se odpravili na izlet z vlakom v Mursko Soboto. Že ob prihodu v vrtec so bili otroci vznemirjeni in so se veliko pogovarjali o izletu. Po počitku  so otroci komaj čakali, da pridejo po njih starši ali stari starši, da bodo z njimi odšli na železniško postajo. Vozovnice smo kupili že dan prej. Ko smo se zbrali na železniški postaji Gornji Petrovci smo bili vsi nestrpni in čakali na prihod vlaka. Nato je sledil težko pričakovanj vstop na vlak za Mursko Soboto. Usedli smo se vsak na svoj sedež. Med vožnjo smo klepetali, opazovali okolico in bili vsi navdušeni nad vožnjo. Po prihodu v mesto smo obiskali knjižnico, kjer nam je knjižničarka Metka pripovedovala pravljice. Ostalo je še nekaj časa za sprehod po mestu ipd.  Po sprehodu smo se odpravili na železniško postajo in se odpeljali nazaj v Gornje Petrovce, kjer se je naše druženje končalo. Domov smo odšli polni lepih doživetij in prijetno utrujeni.