Mesec oktober je tudi mesec požarne varnosti. V našem vrtcu smo ga obeležili na različne načine. Vsaka skupina po svojih zmožnostih in interesih otrok. Odločili pa smo se, da bomo v četrtek, 26. oktobra izpeljali skupno evakuacijo in prihod gasilcev v vrtec.

Tako je zjutraj nekje ob 9. 15 »zagorelo« pri tiskalniku v zbornici vrtca. Ravnatelj nas je prišel obvestit, da moramo zapustiti prostore vrtca. Strokovne delavke smo vsaka s svojo skupino in ob pomoči kuharice in gospodinje zapustili vrtec. Odpravili smo se na zbirno mesto. Čez nekaj časa so prišli gasilci in »pogasili« požar. Ko je bilo »vsega mimo« pa so nam gasilci predstavili še svoje delo in opremo ter pripravili nekaj iger. Ker smo se z otroki o vseh teh temah v naprej pogovarjali so zelo lepo sodelovali in izkazovali zanimanje za raziskovanje gasilskega avtomobila, opreme, ipd.

Tako smo otrokom v našem vrtcu pripravili okolje v katerem so lahko spoznavali in raziskovali kako pomembno in častno je delo gasilcev!

Z gasilskimi pozdravi: Na pomoč!

Strokovne delavke vrtca Jurček