Končno smo dočakali lep sončen dan, ko smo se lahko skupaj s strokovno sodelavko iz javnega zavoda Krajinski park Goričko podali na bližnji travnik, kjer smo postali pravi opazovalci in raziskovalci.

Najprej smo poiskali cvetlice različnih barv in jih tudi poimenovali, nato pa smo poskušali ujeti tudi različne metuljčke. Našli smo glogovega belina, lešnik,.. Naučili smo se, da se metuljčki velikokrat poimenujejo po tem s čim se prehranjujejo gosenice metulja. Poslušali smo zvoke ptičk, si ogledali njihove replike iz volne ter jih tudi opazovali v naravi. Spoznali smo rjavega srakopera, smrdokavro, velikega skovika, siničko, izvedeli pa smo tudi zakaj nam včasih rečejo, da se deremo kot šoje. Druženje nam je ga. Mojca popestrila z didaktičnimi igricami- sestavljanke, spomin, uganke, živalsko gibanje in oglašanje pa smo ponazorili z gibanjem. Polni novega znanja smo se vrnili v našo igralnico, druženje pa nam bo še lep čas ostalo v lepem spominu.

Zapisala vzgojiteljica : Vanja Kajzer Novak

(Skupno 110 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost