V torek 21. 6. 2022  smo se v Vrtcu Jurček pri OŠ Gornji Petrovci poslovili od otrok, ki odhajajo v šolo. Mini maturanti so ponosno zapeli, zaplesali ter rešili nekaj nalog in pomahali vrtcu v slovo. Da se je slišalo, da se poslavljajo so poskrbeli z žvižganjem na piščalke. Prav tako so sami nekaj nalog postavili bodočim mini maturantom in s tem preverili če so njihovi dostojni nasledniki. Ti so se z uspešno rešenimi nalogami in zapeto pesmico lepo izkazali kot primerni nasledniki današnjih mini maturantov. Predstavniki mini maturantov so jim tako predali dudo, ki prehaja leto za leto otrokom, ki stopijo v »velike« čevlje mini maturantov. Skupaj smo še prisluhnili pravljici »Volčja šola«.

Vsem tistim šestnajstim otrokom, ki letos zapuščajo naš vrtec in so z eno nogo že v šoli pa vse dobro in veliko uspeha v času šolanja. In da bodo stopali po pravih poteh.

Zapisala: Mateja Meško, pomočnica ravnatelja Vrtca Jurček pri OŠ Gornji Petrovci

no images were found

(Skupno 165 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost