Mesec marec smo v tretji skupini posvetili družini. Izdelali smo izdelke za mamice in očke, naučili smo se nekaj novih pesmic in utrdili stare. V vrtcu veliko časa posvečamo tudi igri. Skozi igro se otroci socializirajo, naučijo si deliti stvari, se dogovarjati, upoštevati pravila, razvijajo svoje govorne sposobnosti, urijo ročne spretnosti. Skozi igro oblikujejo svojo zavest in zaznavajo svet. Ugotavljajo, kdaj je kdo do njih prijazen in kdaj komu kaj ni všeč, kaj lahko povzročiš  s svojimi besedami in dejanji. Krepijo se in razvijajo, pridobivajo izkušnje.. Počasi odraščajo. 😊

Približati sem se hotela otroku z besedami, pa so šle pri enem ušesu noter in pri drugem ven.
Približati sem se mu želela s knjigami, pa sem požela samo zmedene poglede.
Obupana sem se zazrla vase in zakričala: ”Kako naj se približam temu otroku?” Tedaj mi je majhen deček zašepetal na uho: ”Pridi, igraj se z mano!”

(Neznani avtor)

                                                                                   Vzgojiteljica Vanja K. Novak

no images were found

(Skupno 160 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost