V spomladanskih mesecih smo se v drugi skupini posvetili družini. Spoznavali smo družinske člane in jih tudi narisali. O njih smo se naučili pesmice. Spoznavali pa smo tudi različna domača opravila. Pobližje smo spoznali tudi pripravo naših malic. S tem načinom sva jim malo približale pripravo hrane in jih skušale motivirati, da bi poskusili čim več različne hrane. Strokovnjaki svetujejo, da naj otrok vsaj 8 krat poskusi določeno hrano preden se odloči ali jo res ne mara. Veliko bolj je tudi motiviran, če je vključen v pripravo hrane, včasih po »pomoti« da kaj v usta in tako spoznava okuse in tudi lahko začne ceniti delo in trud, ki je vložen v pripravo hrane. Poudarek sva dali tudi na estetski vidik priprave hrane. Otroci so bili ponosni na svoje delo, pri rezanju in strganju, nabadnju so bili zelo aktivni. Spoznali smo tudi nekaj pesmic na to temo, preizkusili pa smo se tudi v različnih spretnostnih sposobnostih s kuhalnico. Spoznali smo marsikaj novega in zanimivega za konec pa so prejeli kuhalnico in kuharsko kapo malega šefa, da bodo lahko dalje ustvarjali tudi doma.

vzgojiteljica Vanja in pomočnica Renata

(Skupno 156 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost