ZDRAVJE V VRTCU – MEDGENERACIJSKO SODELOVANJE

 

 

Zap. št. naloge:               1

Vsebina:                            Zobozdravstvena vzgoja

Metoda dela:                   Ogled / obisk      izberite iz šifranta        izberite iz šifranta

Zunanji izvajalci:             Diplomirana medicinska sestra

Čas trajanja:                     3h          Vpišite število

Ciljna skupina:                 otroci       izberite iz šifranta         izberite iz šifranta

Uporabljeno gradivo in didaktični material:                      Medicinski pripomočki, lutke

Uporabljene informacije z naših izobraževanj?                ne

Zobozdravstvena vzgoja

Obiskala nas je Andreja Kos, dipl. med. sestra, ki v okviru zdravstvenega doma Murska Sobota, izvaja program vzgoje in  preventive v zobozdravstvu.Preko igre otrokom predstavlja pravilno ustno higieno, opozarja na nepravilnosti pri skrbi za zobke. Predstavlja pa tudi delo zobozdravnika, njegove asistentke, tako da otroci skozi igro pobliže spoznajo njegove instrumente, potek zdravljenja in na tak način preganjamo strah pred zobozdravnikom.Z vsakim otrokom se je tudi pogovorila ob ščetkanju zobkov, opozorila na nepravilnosti, predvsem pa jih je spodbujala k pravilnemu ščetkanju za lepe in zdrave zobke.Za nagrado so dobili pečat in pa pobarvanko Kroki.

 

Zap. št. naloge:               2

Vsebina:                            Varnost v prometu / na igrišču

Metoda dela:                   Demonstracija    izberite iz šifranta        izberite iz šifranta

Zunanji izvajalci:             Policist

Čas trajanja:                     2            Vpišite število

Ciljna skupina:                 otroci       starši        izberite iz šifranta

Uporabljeno gradivo in didaktični material:                      navedite  

Uporabljene informacije z naših izobraževanj?                ne

Varnost v prometu / na igrišču

OBISK POLICISTA

Vsi se zavedamo, da je varnost v prometu ključnega pomena, za varen otrokov obstoj v družbi. Danes nas je obiskal gospod Franc Krančič policist. Skupaj smo na sprehodu utrjevali osnove  pravilnega obnašanja v prometu, kot aktivni udeleženci- pešci. Spoznali smo, da pred prehodom za pešce obvezno pogledamo LEVO, DESNO, LEVO in nato hitro prečkamo cestišče. Po pločniku hodimo zbrano, gledamo naprej in opazujemo dogajanje na cesti. Za zaključek smo si ogledali še osnovno policistovo opremo in pa seveda policijski avto. Čisto na koncu pa nas je policist presenetil tudi z bonboni in barvicami za ustvarjanje. Otroci so bili veseli obiska, trenutke s policajem so podoživljali še v skupini, veselijo pa se že tudi naslednjega srečanja.

 

 Zap. št. naloge:               3

Vsebina:                            Gibanje- medgeneracijsko sodelovanje

Metoda dela:                   Ogled / obisk             

Zunanji izvajalci:            

Čas trajanja:                     2            

Ciljna skupina:                 otroci       drugo                     

Uporabljeno gradivo in didaktični material:                     

Uporabljene informacije z naših izobraževanj?                da

Plesno dopoldne z dedki in babicami

 » Nihče ne more narediti za majhne otroke to, kar naredijo dedki in babice.

Stari starši na življenje vnukov posujejo čarobni prah«

                                                                                                          Alex Haley

 

Obiskali so nas dedki in babice, nam je v vrtcu takrat lepo in toplo pri srčku.

Najprej se je vsaka skupina predstavila s plesom, nato pa smo te plese zaplesali še skupaj z njimi.

Ob koncu smo se posladkali še s pecivom in kavico.

Drag dedki in babice, za vaš obisk se vam še enkrat iz srca zahvaljujemo.

 

Zap. št. naloge:               4

Vsebina:                            Gibanje

Metoda dela:                   Praktično delo           

Zunanji izvajalci:            

Čas trajanja:                     1            

Ciljna skupina:                 otroci       starši       

Uporabljeno gradivo in didaktični material:                      športni rekviziti v telovadnici

Uporabljene informacije z naših izobraževanj?                da

Gibalno popoldne s starši

 V okviru projekta mali sonček, smo skupaj s starši preživeli prijetno vadbeno urico v šolski telovadnici. Spoznavali smo štafetne igre z različnimi rekviziti. Bili smo aktivni, razigrani in predvsem nasmejani.

 

Zap. št. naloge:               5

Vsebina:                            Narava in varovanje okolja

Metoda dela:                   Predavanje / razlaga               

Zunanji izvajalci:             strokovna sodelavka iz AQUALUTRA centra

Čas trajanja:                     5            

Ciljna skupina:                 otroci       starši        občani

Uporabljeno gradivo in didaktični material:  Predmeti, ki prikazujejo vidrino življenje                

Uporabljene informacije z naših izobraževanj?                da

Vidra se predstavi

 V 3. skupino vrtca smo dobili prav poseben obisk. Iz centra AQUALUTRA se nam je pridružila projektna sodelavka Saša, ki nam je predstavila vidro in bobra. V vidrino življenje nas je popeljala skozi zgodbico o lačni vidri, ki so ji otroci z zanimanjem prisluhnili. Saša je s seboj prinesla različne rekvizite, ki so otrokom približali vidro. Ogledali smo si skelet njene glave, spoznali smo kaj rada je, kje domuje, pobožali smo njen kožušček. V delavnico so bile vključene tudi gibalno – socialne igrice. Pobarvali smo vidro in bobra, za zaključek pa smo sestavili še nekaj sestavljank z motivi različnih živali. Druženje je bilo izredno zanimivo in poučno v družbi vidre in Saše smo uživali.

 Zap. št. naloge:               6

Vsebina:                            Duševno zdravje

Metoda dela:                   Praktično delo           

Zunanji izvajalci:            

Čas trajanja:                     5            

Ciljna skupina:                 občani                        

Uporabljeno gradivo in didaktični material:                      Ročno izdelane čestitke

Uporabljene informacije z naših izobraževanj?                da

Voščimo starejšim vaščanom srečno novo leto

 Veseli december smo si v vrtcu popestrili z različnimi dejavnostmi. Ker smo sodelovali s svojimi izdelki na adventni razstavi v Peskovcih, se je naše ustvarjanje prestavilo že na november.  V decembru pa stopnjujemo pričakovanje ob prihodu dobrih mož. Presenetil nas je Miklavž z medenim miklavžom, spekli smo si piškote, s pesmico in čestitko smo razveselili naše starejše sosede. Podarili smo jim ročno izdelano voščilnico in zapeto pesmico. V njihov vsakdan smo vnesli malo otroškega živ žava.

 Zap. št. naloge:               7

Vsebina:                            Zdrava prehrana

Metoda dela:                   Razstava                      

Zunanji izvajalci:            

Čas trajanja:                     2            

Ciljna skupina:                 otroci       starši        osebje vrtca

Uporabljeno gradivo in didaktični material:                      Stari recepti, kuharske knjige, stari predmeti

Uporabljene informacije z naših izobraževanj?                da

MMMMMM, KA MO GNES GELI?«» – INDAŠNJE RECEPTI –

V TOREK, 16. 4. 2019  smo v vrtcu otroci z vzgojiteljicama 3. skupine svečano otvorili našo razstavo, ki nosi naslov :« MMMMMM, KA MO GNES GELI?«» – INDAŠNJE RECEPTI – «S to razstavo smo se želeli  pokloniti 100. obletnici priključitvi Prekmurja k matični domovini. Otrokom smo na tak način malo približali zgodovino, vsekakor pa je pomembno, da spoznajo, da so njihovi predniki zasluženi za to, da se danes tukaj še vedno govori prekmursko in slovensko. V razstavo smo zaobjeli tudi pravljice, ki jih je zapisal Feri Lainšček. Najprej smo jih poslušali v slovenskem knjižnem jeziku, nato pa še v prekmurskem. Iskali smo tudi razlike med njima. Nekaj smo jih tudi zapisali. Zbrali smo tudi stare predmet , ugotavljali smo čemu so bili namenjeni. Nekatere smo obrisali z ogljem , nastali so krasni likovni izdelki, ki so popestrili našo razstavo. Naučili pa smo se tudi nekaj pesmic, ki so se prenašale preko ljudskega izročila iz roda v rod. Marjanca pa nam je pripravila ajdovo zlejvanko in presne pogačke in gibanico. Poskusili smo kaj so jedli  dedki in babice …in MMMMMMM…bilo je dobro!

 

Zap. št. naloge:               8

Vsebina:                            Zdrav način življenja

Metoda dela:                   Ogled / obisk             

Zunanji izvajalci:             Gledališče Ku- Kuc

Čas trajanja:                     1ure     

Ciljna skupina:                 otroci                         

Uporabljeno gradivo in didaktični material:                     

Uporabljene informacije z naših izobraževanj?                ne

Škratka Sladka

V veselem decembru smo si ogledali gledališko predstavo, ki nas je opomnila na pomen zdravega prehranjevanja.

TURIZEM V VRTCU- MMM “ KA MO GNES GEJLI?”

V TOREK, 16. 4. 2019  smo v vrtcu otroci z vzgojiteljicama 3. skupine svečano otvorili našo razstavo, ki nosi naslov :« MMMMMM, KA MO GNES GELI?«» – INDAŠNJI RECEPTI – «S to razstavo smo se želeli  pokloniti 100. obletnici priključitvi Prekmurja k matični domovini. Otrokom smo na tak način malo približali zgodovino, vsekakor pa je pomembno, da spoznajo, da so njihovi predniki zasluženi za to, da se danes tukaj še vedno govori prekmursko in slovensko. V razstavo smo zaobjeli tudi pravljice, ki jih je zapisal Feri Lainšček. Najprej smo jih poslušali v slovenskem knjižnem jeziku, nato pa še v prekmurskem. Iskali smo tudi razlike med njima. Nekaj smo jih tudi zapisali. Zbrali smo tudi stare predmet , ugotavljali smo čemu so bili namenjeni. Nekatere smo obrisali z ogljem , nastali so krasni likovni izdelki, ki so popestrili našo razstavo. Naučili pa smo se tudi nekaj pesmic, ki so se prenašale preko ljudskega izročila iz roda v rod. Marjanca pa nam je pripravila ajdovo zlejvanko in presne pogačke in gibanico. Poskusili smo kaj so jedli  dedki in babice …in MMMMMMM…bilo je dobro!

no images were found

no images were found

no images were found

no images were found

no images were found

no images were found

(Skupno 280 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost