Srečanje s starši

V okviru projekta smo izvedli delavnico s starši. Tema je bila: Iskanje in uporaba informacij. V uvodnem delu nas je je pozdravila evalvatorka ga. doc. dr Simona Pulko. Mateja Meško je na začetku povedala, kakšen je pomen družinskega branja in kako ga lahko vključimo v vsakodnevne dejavnosti. Današnja tema je bila  kuhanje – prebiranje in pisanje receptov.

Uvodna motivacija je bila pripovedovanje deklamacije pesnice.

Anje Štefan: Lonček na pike

Dolgo že iščem
lonček na pike,
tak, ki ti skuha, vse kar želiš.
Malo potrkaš,
malo pomešaš,
rečeš – in vse, kar izrečeš, dobiš.

Če bi kdo srečal
lonček na pike,
najprej naj sam se naužije dobrot.
Potlej pa res-
zelo bom hvaležna,
če mu do mene pokažete pot.

Mateja Meško je podala pravljico Vide Brest : Prodajamo za gumbe.

Po pravljici so straši skupaj z otroki prelistali knjige, iskali ideje ter nato ustvarjali različne jedi. Na koncu so recepte zapisali, iz njih bomo izdelali kuharsko knjigo, ki jo bomo podarili tudi pesnici Anji Štefan ob njenem obisku v našem vrtcu.
Otroci so prejeli tudi svojo prvo darilo – knjigo pisateljice Lile Prap.

Vanja Kajzer Novak